Kiedy warto zakupić przenośny terminal płatniczy?

Zapewnienie klientom wygody, jaką jest możliwość dokonywania płatności kartą to priorytet dla każdej ambitnej firmy. Instalacja terminala w większości przedsiębiorstw przekłada się na znaczny wzrost zysków i satysfakcji kontrahentów. Czy mobilny terminal płatniczy jest jednak niezbędny wszystkim firmom? Kiedy naprawdę warto się w niego zaopatrzyć?

Jakie branże zaczerpną najwięcej korzyści z przenośnego terminala?

Najwięcej udogodnień mobilny terminal płatniczy z pewnością zapewni branży gastronomicznej. Klient większych i drobnych restauracji bardzo docenia możliwość szybkiego i bezproblemowego uregulowania swojego rachunku, podczas gdy on jeszcze wygodnie siedzą w ogródku piwnym. Dzięki temu, że kelner może podejść z terminalem do stolika, goście nie są zmuszeni podchodzić do kasy, stać w kolejce czy też z niecierpliwością wyczekiwać na wydanie reszty.

 

Posiadając mobilny terminal płatniczy właściciel lokalu gastronomicznego wychodzi naprzeciw potrzebom swoich kontrahentów, a jednocześnie zapewnia im komfort i wysoką jakość obsługi. Z zakupem mobilnego terminala nie zwlekają także firmy przewozowe i kurierskie. Jest on niezawodny również dla usług cateringowych i podczas dużych imprez organizowanych w plenerze. Kurierzy i dostawcy, którzy dowożą przesyłki za pobraniem i zakupione towary czy posiłki bezpośrednio do domów, nie wyobrażają sobie już dziś bez niego pracy. Zwykle zabierają oni mobilne terminale płatnicze w trasę. Bateria trzyma naprawdę długo, dlatego  pracownicy, którzy wykonują swoje obowiązki w terenie prawie się z nim nie rozstają.

 

Czy mobilny terminal płatniczy opłaca się małym firmom?

Tak. Nawet drobny przedsiębiorca dzięki niedużym opłatom może sobie pozwolić na wprowadzenie do swojej firmy terminala i akceptację płatności kartą. Większość operatorów zapewnia stałe prowizje, które są niezależne od obrotów, a dodatkowo gwarantują posiadanie urządzenia na własność bez opłacania abonamentu. Z zalet terminala bezprzewodowego coraz częściej korzystają więc właściciele małych działalności: stoisk z żywnością, budek z lodami, a nawet food trucków. Terminal bezprzewodowy nie wymaga bowiem skomplikowanej infrastruktury do podłączania i instalowania go w pomieszczeniu.

 

Dziś lubimy płacić kartą i rzadko nosimy przy sobie większe sumy gotówki. Znak na drzwiach pubu czy kawiarni informujący o możliwości płatności kartą jest więc w stanie przyciągnąć do siebie naprawdę wielu klientów. Oznaczony w ten sposób lokal ma przewagę nad miejscami, które nie oferują tego udogodnienia. Aby w pełni zadbać o komfort zarówno swoich pracowników, jak i klientów każda firma zajmująca się sprzedażą detaliczną i świadczeniem usług powinna zaopatrzyć się w terminale. Te bezprzewodowe jednak szczególnie ułatwiają codzienną pracę w branży gastronomicznej, przewozowej oraz kurierskiej. Mobilny terminal płatniczy jest na wagę złota wszędzie tam, gdzie do klienta trzeba udać się osobiście, a płatność musi przebiegać w sposób szybki i bezproblemowy.