Oprogramowanie dla biura nieruchomości

praca w biurze

Każde biuro nieruchomości powinno być wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, które ułatwi prowadzenie firmy, a także przygotowywanie bieżącej dokumentacji. Jak wybrać właściwe programy i na co zwracać uwagę? Jak wybrać program dla biur nieruchomości? Oto kilka z nich!

Jak wybrać program dla firmy specjalizującej się w sprzedaży nieruchomości?

Jeśli prowadzimy własne biuro specjalizujące się w sprzedaży nieruchomości, potrzebujemy prostego, a zarazem niezawodnego programu komputerowego, który ułatwi nam obsługę klientów, a także zapewni wydajną pracę naszym pośrednikom. Panel tworzenia stron oraz ofert powinien być przejrzysty, a zarazem elastyczny, aby każde biuro mogło wprowadzić zmiany w dowolnym momencie i jednocześnie w wygodny sposób nimi zarządzać. Program powinien być również dostosowany do różnego rodzaju urządzeń mobilnych, co ułatwi nam pracę w terenie, a także doskonałą sprzedaż. Oznacza to, że dobry program dla sektora nieruchomości powinien być w pełni responsywny, czyli z łatwością dostosowywać się do wybranych urządzeń mobilnych.

Porównanie kilku programów

Zanim zdecydujemy się na wybranie jednego programu, musimy skupić się na analizie potrzeb naszego biura, a następnie poszukać takiego, który będzie dla nas odpowiedni. Program IMO dedykowany firmom specjalizującym się w sprzedaży nieruchomości ma wiele zalet – działa online, nie wymaga instalacji, wyróżnia się możliwością tworzenia wielu rozbudowanych ofert, importuje bezpośrednie oferty i zapytania klientów z kilku portali, ma moduł CRM ułatwiający zarządzanie, a także umożliwia łatwe wyszukiwanie klientów. Inny program o nazwie Galactiva VIRGO wyróżnia się tym, że ma możliwość automatycznego wysyłania ofert bezpośrednio do portali z ogłoszeniami, ma bardzo zintegrowany serwis internetowy, który jest przejrzysty a także umożliwia dokładne wyszukiwanie ofert dla potencjalnych klientów. Godnym polecenia programem jest też MediaRent, który umożliwia wygodne przeglądanie ofert i kompleksowe prowadzenie biura nieruchomości, a także komunikowanie się z pośrednikami i klientami. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość tworzenia wirtualnych prezentacji, a także automatyczna wysyłka ofert do popularnych portali branżowych.

Cechy dobrego programu dla biura nieruchomości

Jeśli poszukujemy sprawdzonego i naprawdę polecanego oprogramowania to warto wybrać takie, które wyróżnia się wieloma zaawansowanymi funkcjami, pozwala na automatyczną obsługę i jednocześnie jest dostosowane do wielu urządzeń mobilnych. W ten sposób zyskujemy nie tylko czas, ale również przewagę nad innymi biurami nieruchomości. Przejrzystość, a także elastyczny program to nie jedyne kwestie, na które musimy zwrócić uwagę. Program powinien być również wyposażony w wiele funkcji np. wyznaczanie zadań dla pośredników, elastyczne prowadzenie całego biura, łatwą komunikację między pracownikami, pośrednikami i klientami, a także szybkie wyszukiwanie potrzebnych danych.

Podsumowanie

Wybierając program dla swojego biura nieruchomości, należy zwrócić uwagę nie tylko na to, jaki jest w obsłudze, ale przede wszystkim porównać wybrane systemy z innymi pod względem szybkości działania i dodatkowych funkcji, które ułatwią nam wydajną pracę.