Usługi kurierskie dla firm. Czego można oczekiwać?

Coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich, gdyż mamy mało czasu i wciąż go oszczędzamy.

Jako przedsiębiorcy podpisujmy umowy z zaufanymi firmami kurierskimi, by móc negocjować ceny.

A jeśli w naszej firmie sprzedajemy duże przedmioty? Czy jest możliwa wysyłka palety? Ile to kosztuje?

Dlaczego warto korzystać z usług firm kurierskich? Czy wysyłka palety jest możliwa?

Nadal możemy nadać paczkę na poczcie, ale rozbudowany rynek ofert kurierskich zachęca do korzystania z ich usług. Jeżeli prowadzimy sprzedaż internetową, z pewnością każdego dnia będziemy wysyłać wiele paczek. W zależności od profilu naszej działalności, część z nich będzie tak duża, że konieczna będzie wysyłka palety. Warto więc przejrzeć ofertę firm kurierskich i wybrać taką, która szybko dostarczy paczkę do naszych klientów.

Usługi kurierskie dla firm. Wysyłka palety i przewóz paczek

Wybierając firmę kurierską nie należy kierować się wyłącznie najniższą ceną usług. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę czas realizacji zamówienia i szybkość doręczania przesyłki. Firma logistyczna powinna być solidna i uczciwa, gdyż odpowiedni sposób dostawy przekłada się na wiarygodność naszej firmy. Jeśli firma posiada odpowiednią infrastrukturę techniczną, jest spora szansa profesjonalnej realizacji wysyłki. Ważną informacją jest określenie, w jakich godzinach są dostarczane przesyłki. Musimy ustalić czy firma dostarcza paczki np. po godzinie 16.00. Ma to duże znaczenie, jeśli obsługujemy osoby prywatne, a przesyłki są dostarczane bezpośrednio do mieszkań. Dowiedzmy się także, czy w danej firmie jest możliwa wysyłka palety.

Co firma kurierska oferuje klientom? Wysyłka palety, odbiór przesyłek, sprawny program komputerowy

Zanim podpiszemy umowę, sprawdźmy, czy kurier odbierze towar czy może będziemy musieli zawieźć go sami do siedziby firmy. W przypadku wysyłki palety może to być kłopotliwe. Ponadto, ważna jest sprawna procedura zamawiania kuriera. Jeśli wysyłamy większe ilości paczek, zweryfikujmy, czy istnieje możliwość zintegrowania naszego oprogramowania sprzedażowego (np. oprogramowania sklepu internetowego) z oprogramowaniem firmy kurierskiej. Dzięki takiej integracji możemy optymalizować procesy obsługi przesyłki w firmie, podpinając różne urządzenia np. etykieciarki oraz generując automatycznie dokumenty przewozowe i protokoły. Pozwala to na znaczne oszczędzenie czasu pracy pracowników.

Jak przewozić duże przedmioty! Wysyłka palety

Nie wszystkie firmy kurierskie chcą zajmować się wysyłką palety. Przesyłki paletowe muszą być odpowiednio pakowane i zabezpieczone do transportu. W tych przesyłkach główne znaczenie ma waga palety, ponieważ kurierzy dostarczający towar, dysponują jedynie prostymi wózkami do przewozu palet (tzw. paleciaki). Jeśli palety byłyby zbyt ciężkie, nie można by było ich dostarczyć. Zanim podpiszemy umowę z firmą kurierską, sprawdźmy warunki współpracy. Pamiętajmy, że nie każda firmy zajmuje się wysyłką palety, a inne może nie chcieć odebrać przesyłki z siedziby naszego przedsiębiorstwa.